Strony internetowe www – o czym warto pamiętać przy ich tworzeniu

W internecie codziennie natrafiamy na różnego rodzaju strony internetowe. Nie rzadko zdarza się tak, że opuszczamy je tuż po wejściu. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Do nich należy przede wszystkim słaba czytelność, przejrzystość witryny. Nasz wzrok i automatycznie rozum napotyka na trudność w postaci odnalezienia wartościowej informacji. Wówczas podejmujemy decyzję o poszukaniu tego co nas interesuje w innym miejscu. Jak więc stworzyć stronę internetową, która przyciągnie, a nie odepchnie użytkownika?

Strona internetowa – zdecyduj co chcesz przekazać użytkownikowi

Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie informacje chce się przekazać użytkownikowi. Przy prowadzeniu działalności typu sklep, czy punkt usługowy z całą pewnością powinny to być szczegółowe dane teleadresowe, a także opisany zakres działalności. Niezbędne będzie również wprowadzenie zakładki, która szczegółowo skupi się na produkowanych bądź oferowanych do sprzedaży produktach. Niemniej istotne będzie wstawianie na stronie wiadomości odnoszących się do aktualnych promocji, czy organizowanych konkursów. Sklepy zadbać muszą także o politykę prywatności, RODO jak i zakładkę poświęconą zwrotom i gwarancji. Warto by tego rodzaju informacje znajdowały się w dobrze widocznym miejscu, ponieważ osoby kupujące przez internet mają dodatkowe prawa i chcą by być pewne, że będą one przestrzegane. Dobrze sprawdza się również zakładka typu FAQ, w której mieszczą się przykładowe, jednocześnie najczęściej pojawiające się pytania, a także profesjonalne odpowiedzi, które wyczerpują temat i nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Strona internetowa www – treść, kolorystyka, grafiki

Należy przyznać, że tworzenie stron internetowych wcale nie jest tak proste jakby się mogło wydawać niejednemu z nas. Mianowicie, by postawić dobrą witrynę należy posiadać wiedzę z kilku dziedzin. Bardzo ważna jest umiejętność wybrania odpowiedniego szablonu, który będzie kompatybilny z profilem działalności sklepu, czy punktu handlowego. Istotne będzie również poczucie estetyki jak u https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe, które odpowiada za utrzymanie strony w nieprzytłaczających, a dobrze komponujących się ze sobą barwach. Niemniej ważne jest także wyczucie, które zdjęcia będą potrafiły przyciągnąć uwagę, a także zgrać się z zamieszczoną treścią. Właśnie to wszystko w efekcie będzie wpływało na ten najistotniejszy fakt. Mianowicie, czy właściciel strony pozyska nowego użytkownika/klienta.

Naczelna

Dodaj komentarz