Dobry DJ na wesele

Zatrudnienie odpowiedniej osoby do oprawy muzycznej imprezy weselnej jest zadaniem stosunkowo trudnym i czasochłonnym. Trzeba tutaj podejść do tej kwestii tak samo jak do rezerwacji samego lokalu na imprezę weselną. Tak samo należy zacząć działać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność rezerwacji terminu. W końcu dobry DJ Wodzirej będzie mieć terminy zarezerwowane nawet do dwóch lat do przodu. Wobec tego też, najlepszym przepisem na udaną organizację całej imprezy weselnej będzie rozpoczęcie działania na długo przed planowanym weselem. Pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Czym charakteryzuje się doby DJ Wodzirej na wesele?

Przede wszystkim zacząć należy od tego, aby potencjalny DJ na wesele potrafił wykazać się jakimś portfolio. Obecnie nie powinno to dla nikogo stanowić problemu. Zawsze powstają filmy z imprez weselnych, a taki DJ Wodzirej powinien mieć możliwość nam je udostępnić. Przeglądnięcie kilku filmów z poprzednich realizacji, pozwoli nam przekonać się w kwestii umiejętności danej osoby. W końcu chcemy aby nasz DJ był wodzirejem z prawdziwego zdarzenia. Powinien umiejętnie pociągnąć do zabawy wszystkich gości weselnych. Tak aby impreza należała do jak najbardziej udanych. Tego typu umiejętności niestety nie posiadają wszyscy. Dlatego też, tak ważnym jest skrupulatne sprawdzenie wcześniejszych imprez. Warto także porozmawiać z DJ-em o kwestiach związanych z repertuarem. Nie każdy DJ na wesele będzie dysponować tak samo rozległym repertuarem. My zaś potrzebujemy człowieka, który będzie mógł spełnić nasze życzenia ale także bieżące życzenia gości. W końcu w trakcie imprezy, kiedy zabawa rozkręci się już na całego, gości co i rusz będą mieć prośby co do kolejnych utworów. Warto aby DJ Wodzirej jednak posiadał solidną kolekcję płyt.

Koszty zatrudnienia DJ-a na wesele.

Bardzo ważną kwestią, którą należy ustalić od samego początku są wszystkie koszty związane z oprawą muzyczną imprezy weselnej. Standardowa stawka dla DJ-a na wesele będzie wynosić w granicach 500-800 PLN za dobę. Do tego jednak należy doliczyć koszty dodatkowe, takie jak godziny ponadplanowe, gdyby impreza zaczęła się przeciągać. Trzeba także liczyć się z koniecznością opłacenia składki do ZAIKS, aby artyści, których muzyka była odtwarzana na imprezie mogli także zarobić na prawach autorskich. Są to wszystko kwestie, które należy ustalić z DJ-em zaraz na samym początku. Aby ostatnie nie było żadnych trudności i niedomówień. Potem bowiem może się okazać, że czegoś nie ustaliliśmy i ktoś jest niezadowolony z przebiegu współpracy.

Generalnie rzecz więc ujmując, powinniśmy starannie sprawdzić osobę, którą mamy zamiar zatrudnić do oprawy muzycznej naszej imprezy weselnej. Poza tym musimy ustalić od razu wszystkie najważniejsze szczegóły. Tak aby w trakcie imprezy nie dochodziło do żadnych nieporozumień.

Naczelna

Dodaj komentarz