Wdrożenie grzejników kanałowych w istniejącym budynku.

Wśród wielu różnorodnych rozwiązań w zakresie ogrzewania naszych domów jednorodzinnych, jednym z ciekawszych na chwilę obecną są grzejniki kanałowe. Możemy je bez większych trudności wdrożyć w już istniejących budynkach, po odpowiednim, aczkolwiek niezbyt wymagającym przerobieniu istniejącej instalacji grzewczej. Przede wszystkim, kwestia kluczową będzie tutaj grubość podłóg, bowiem grzejniki kanałowe w montażu będą utopione na 10 cm w podłodze. Powinny więc być one odpowiednie grubsze, aby możliwe było bezpieczne przykrycie grzejnika maskownicą w płaszczyźnie podłogi. Poza tym, warto także zwrócić uwagę na liczne zalety charakteryzujące ogrzewanie kanałowe, gdyż będą one bardzo korzystne dla naszego komfortu, jak również dla kosztów ogrzewania.

Warunki montażowe na grzejniki kanałowe.

Przede wszystkim więc, trzeba będzie w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie mamy warunki montażowe w naszym budynku. Sprawdzamy grubość podłóg, gdyż to od tego aspektu uzależnione będzie to, czy w ogóle będziemy mieć możliwość wdrożenia tego typu rozwiązania. Podłoga powinna pozwalać nam na wycięcie kanału o głębokości ok. 10 cm, gdyż takiej grubości będą najmniejsze grzejniki kanałowe. Do wyciętych w podłodze kanałów, musimy mieć jeszcze możliwość doprowadzenia zasilania oraz powrotu czynnika grzewczego z instalacji. Jest to kwestią zdecydowanie najważniejszą w tym przypadku. Bez możliwości montażowych po prostu możemy niepotrzebnie osłabić strukturę podłogi naszego budynku, co jest absolutnie niewskazane. Dlatego też, koniecznością jest tutaj staranne i bardzo precyzyjne przeanalizowanie wszystkich kwestii technicznych. Tylko jeśli będziemy mieć takowe możliwości, montaż grzejników kanałowych nie będzie negatywnie wpływać na kwestię techniczną naszego budynku.

Gdzie zakupić grzejniki kanałowe?

Zakup grzejników kanałowych także będzie w pewnym zakresie dość wymagającą kwestią. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż nie każdy producent grzejników kanałowych, będzie w stanie dostarczyć nam tak samo profesjonalnych grzejników. Trzeba przecież pamiętać, iż każdy z nich stosuje nieco odmienne technologie czy też materiały. Wobec tego też, w każdym przypadku będą to zupełnie odmienne grzejniki, o innych parametrach i nieco odmiennych warunkach zabudowy. Trzeba będzie więc starannie sprawdzić poszczególne grzejniki pod względem parametrów technicznych, czy też wymiarów. Może się bowiem okazać, iż będą one na przykład jeszcze głębsze niż 10 cm, a co za tym idzie, będzie zachodzić konieczność wykonania głębszych kanałów montażowych. Generalnie jednak rzecz biorąc, w zdecydowanej większości przypadków będziemy mieć do czynienia z dość zbliżonymi konstrukcyjnie grzejnikami. Największymi różnicami będą zaś moc i typy zastosowanych wentylatorów wewnętrznych. Będzie to więc dla nas istotne z punktu widzenia doboru grzejnika do konkretnych warunków w naszym domu.

Naczelna

Dodaj komentarz